Okulumuz | parkakademikozelegitim.com

Okulumuz 500m2 kapalı alan .700m2 açık alan olmak üzere 1200M2 kullanım alanına sahiptir. Bahçemiz de 2 adet parkımız bulunmaktadır. Macera parkurumuz yumuşak kauçuk döşemesi kullanılmıştır. Parkur %100 Doğal Ağaç ve Ahşaptan yapılmıştır, portatif olarak ortam şartlarına göre taşınabilir olarak tasarlanmıştır. Gerekli olan tüm güvenlik önlemleri alınmış ve test edilmiştir. Bahçemizde, doğal çim alanda mevsim şartlarının uygunluğuna göre kullanacağımız açık hava dersliğimiz ve tarım alanımız mevcuttur.

  • Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belgeleri mevcuttur.
  • Anaokulu binamız da 7 Sınıf mevcuttur, sınıf kontenjanlarımız sınırlıdır.
  • Sınıflarımız Reggio Emilia, Waldorf ve Montessori sınıflarından esinlenerek proje sınıfları olarak tasarlanmıştır.
  • Sınıflarımızın içerisindeki materyaller tamamıyla doğal malzemelerden üretilmiştir. Her sınıfımızda masal ve sakinleşme köşelerimiz bulunmaktadır.
  • Yerde ve oyun merkezli eğitimi desteklediğimiz için, her sınıfımızda minderler ve bireysel aktivite kilimleri bulunmaktadır.
  • Çocuklarımız okulumuzun her metre karesinden yararlansın diye her sınıfta amacına göre farklı materyaller bulunmaktadır.
  • Binamızda profosyonel güvenlik personelleri tarafından 24 saat kontrol altında bulunan bir adet ana giriş-çıkış kapısı mevcuttur. Binanın dışı, çevresi ve bahçesi güvenlik birimince kamera sistemi ile izlenmektedir. 
  • Yangın & doğal afet tedbirleri gerekli şartlar sağlanarak belgelendiriliştir.

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ İÇİN
EN ÖZEL EĞİTİM FIRSATI
HEMEN İLETİŞİME GEÇİN !

Biz Kimiz ?

Park Akademik Özel Eğitim Merkezi, otizm spektrum bozukluğu, zihinsel yetersizlik, down sendromu, dil ve konuşma güçlüğü ve özel öğrenme güçlüğü olan çocukların erken müdahale ve özel eğitim desteğiyle topluma kazandırılması amacıyla kurulmuş bir kurumdur.

Bizi farklı yapan en güçlü yönümüz; Çocukların aktif öğrenmesini, gözlemlemesini, araştırmasını ve farklı müfredatları tecrübe ederek, kendilerine özgü olanla devam etmelerini onları zorlamadan onların ilgi alanlarına eşlik ederek öğretmeyi amaçlıyoruz. Bunu yaparken oyun merkezli ilerliyoruz. Böylece çocuk sıkılmadan, baskı altında hissetmeden, kendi becerileri doğrultusunda oyun ile öğreniyor, keşfediyor ve gözlemliyor. Eğitimimizde materyallerin, fiziki yapının, doğanın, çeşitliliğin, yaratıcılığın ve oyuncakların önemine ve öğretmenin süreci kolaylaştırıcı olmasını önemsiyoruz.

Hızlı İletişim Formu

AKADEMİK DANIŞMANLARIMIZ

Akademik danışmanlarımızın bilgisi ve takibi dahilinde özel çocuklarımızın bireysel programlarını hazırlıyoruz.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Protokolü

Prof. Dr. Özalp Ekinci

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Uzm. Sezgin Kartal

Özel Eğitim Uzmanı

HEMEN KAYIT İÇİN ARAYIN !